2021 Ypres Rally – Dirt Fish’ten öğrendiklerim

0

Ypres Rally hafta sonunun çoğunda Evans, Toyota’nın üç üretimi arasındaki şiddetli bir savaşın zirvesinde görünüyordu. Neuville ve Breen öne çıktı ve son podyumu aldı.

Bunun karşısında Kalle Rovanperä’nın hesaplamaya katılma hakkı bile yoktu. Daha önce WRC rallisine World Rally Car’da sadece bir kez kuru asfaltta başladı, ancak formu her zaman umut verici değildi çünkü 1. Etapta kaza yaptı.

Ancak 20 yaşındakiler her yerdeydi, miting Flanders sahasındayken Evans’ı sıkıca sarıyor ve doğuya kaplıcaya giderken ona saldırıyordu.

Tüm Ypres çaylakları arasında 3. sırada en iyi performansı gösterdiği için inanılmaz derecede övgüye değer bir performanstı. Genellikle çok sert bir öz eleştiri yapan Rovanpera, elde ettiklerinden ne kadar memnun olduğunu açıkça söylediğinde, bunun çok etkileyici bir sürüş olduğunu bilirsiniz.

Siyah olanın bu güçlü şekli de onun için iyiye işaret ve WRC’de asfalt turlarının sayısı artmaya devam ediyor. Dört raundun yarısı 2021’de asfaltta ve diğer raund Finlandiya Rallisi’nde kala Rovanperä, sezonu çok güçlü notlarla bitirmeye hazır olabilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.