Brisco “bilinç eksikliği” gösterdi – Hamlin

0

Chase Briscoe bunun kasıtsız olduğunu söylüyor ve Denny Hamlin bunun kötü niyetli olduğuna inanmıyor, ancak Indianapolis yol parkurundaki fazla mesai sırasındaki temasları daha fazla tartışma konusu. bağlıydım.

Brisco, Hamlin’i yarış liderliğinden döndürdü ve iki tur kala 9. viraja liderlik etti. Daha da kötüsü, Brisco uzatmalara devam ederken 1. Virajda rotayı kesmek için cezalandırıldı, bu yüzden yarışta zafer için yarışmadı. Ancak bundan habersiz, Stewart-Haas Racing çaylak Hamlin’i çok zorladı ve kariyerindeki ilk kupa serisi zaferinde şansı olduğunu düşündü.

Brisco, “Esse’nin her yerinde ona (Hamlin) karşı nazik davrandım ve altına girdiğimde onu sağ arkadan kestim” dedi. “Onu sadece sağa döndürüyordu çünkü zaten sola dönmeye çalışıyordu. Yazık oldu onlar için. 16 durumunda, muhtemelen yarışı kazanmayı amaçladılar. [AJ Allmendinger] ona ulaşamadım.

“Bizim için cezalandırıldık ve nerede bittiğimizi bile bilmiyorum. Bu kadar yakın olmak sinir bozucu. Tadını alırsın ve nasıl olur. Hayal edebilirsiniz ve sonra alınır. Çok fazla gurur var. Buraya ait olduğumu gösterdiğimi hissediyorum. Önümüzdeki yıl bir şansım var. “

Sonunda 26. sırada bitiren Brisco, yarış kariyerinde hiçbir zaman kasıtlı olarak başka bir sürücüyü mahvetmediğini itiraf etti. Hamlin’in neden üzgün olduğunu anladı ve Brisco, rol tersine çevrilirse üzüleceğini itiraf etti.

İlk Verizon 200’ün tuğla bahçesindeki ikinci ekstra süresinin yeniden başlamasıyla kaotik bitiş gerçekleşti. Hamlin iç şeritte devam etti ve Brisco’nun dışında 1. Viraja girdi. Her iki sürücü de sert bir şekilde viraja girdi ve Armendinger kavgaya daldı, ancak çimlerin arasından geçen ve 2. virajın çıkışında piste dönen Brisco oldu.

Brisco, “Çimlerin arasından geçtiğimi biliyordum” dedi. “Yavaş mı geçeceksiniz yoksa gaz sağlamak için geniş mi açacaksınız ve umarım geçersiniz. Yavaş bir ceza olup olmadığını bilmiyorum. Ancak o noktada yarışı kazanmak için tek şans buydu.

“Bunun için gittim ve sıkıca (Hamlin) içinde kaldım ve (Almendinger) hemen arkamda olduğunu biliyordum. Yeni lastikler giyiyordu. Birçoğu o dönüşte tembeldi. Ve genişçe salladı ve altını tamamen açık bıraktı. “

Hamlin pit yolunda yürüdü ve röportaj için arabanın yanında duran Brisco ile konuştu. İkisi sessizce ve uzun uzun konuştular.

Brisco, “İlk başta nereye gittiğimi bilmiyordum” dedi. “Ona on yaşıma kadar penaltı olduğunu bilmediğimi, penaltı olduğunu bilseydim onu ​​geçip kazanmama bile gerek olmadığını anlattım. Daha önce sahip olsaydım, bilseydim, durur ve devam ederdim.

“Anladığım kadarıyla o anda yarışı kazanabildim ve bunu hedefliyordum ve yanlışlıkla ona bindim. Sonunda, sanırım biraz anlamaya başladı. Özellikle playoff durumlarında ilk galibiyetinizi almaya çalışırken o oradaydı. Yapman gerekeni yapmalısın. İşte bunun için para alıyorum. Ben de bunu yapmaya çalışıyordum. “

Hamlin, parkuru kesmenin bir cezası olduğunun açık olduğunu düşündü. Tartışmaları sırasında Brisco’ya anlattıklarını.

23. sırada bitiren Hamlin, “Bilinç eksikliği” dedi. “Ben de sadece ‘Rap için benimle rekabet et’ dedim. Arkamdan koştu. Bu şekilde rekabet edemeyiz. Kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Onunla bir yıl yarıştım, öyle biri değil ama bu sadece kötü bir karardı. “

Hamlin normal sezonda bir puan liderliğini kaybetti ve rakipsiz kaldı, ancak Joe Gibbs yarış takımı playoff noktasını kazandı.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.