Melezler neden Biden’ın mpg, emisyon hedeflerine ulaşmasına yardımcı oluyor?

0

Birkaç nedenden dolayı, otomobil üreticilerinden yeni yakıt ekonomisi ve emisyon standartları konusunda çok fazla muhalefet yoktu.

EPA, önerilen yeni kurallarda ilk olarak, güç aktarım mekanizması verimliliğini artırmak için halihazırda yapılmış olan yatırımların hala uygulanabilir olduğunu ve bazılarının hala gelmekte olduğunu belirtiyor. Halihazırda yaygın olarak mevcut olanları aşan yeni teknolojiler geliştirmeden önerilen standartları elde etmek. “

Örneğin Toyota, Corolla Compact Sedan’ın Dynamic Force 2.0 litrelik motorunun kullanılabilirliğini bu yaz piyasaya sürülecek olan Corolla Crossover’a genişletiyor. Motor, iki yakıt enjeksiyon sistemine, su ve yağ pompalarının elektronik kontrolüne ve diğer gelişmiş teknolojilere sahiptir ve endüstri lideri %40 termal verimlilik derecesine ulaşır.

Corolla hatchback’in EPA dereceli 41mpg otoyoluna ulaşmasına yardımcı olur. Corolla Cross toplam 32mpg derecesine sahiptir. 1950’lerde yakıt ekonomisi derecesi alan Camry Hybrid ile birlikte her iki araç da Toyota Tundra ve Sequoia, Lexus LX ve diğer ağır araçların satışının olumsuz etkisini dengelemeye yardımcı olacak.

Kaliforniya’nın kendi emisyon standartlarını belirlemesine karşı çıkan otomobil üreticileri de Kasım ayındaki başkanlık seçimlerinden sonra mücadeleyi terk etti.

Bu nesil benzinli motorlar muhtemelen sonuncu olacak, çünkü birçok otomobil üreticisi önümüzdeki on yılın ortasında veya daha erken bir zamanda tamamen elektrikli hale getirileceğine söz verdi. Bununla birlikte, günümüz motorlarının çoğu, büyük yeniden tasarımlar olmaksızın hibrit güç aktarma organları oluşturmak için elektrik motorlarıyla birleştirilebilir.

Otomobil üreticilerinin önceki yakıt ekonomisi standartlarını karşılamalarına yardımcı olan dizel motorlar yeni başlayanlar değil. Kuzey Amerika’da yalnızca üç 2022 modeli konuşlandırılacak ve az sayıda General Motors ve Stellantis kamyonuna kurulacak.

Ford Motor Company, içten yanmalı motorların yerini alacak yeterli miktarda BEV bulunana kadar hibrit ve plug-in hibrit araçlara güvenmeyi planlıyor. Şirket, en azından orta vadede, gerektiğinde hibritlere bakıyor. Ford, F-150 pikapının hibrit bir versiyonunu piyasaya sürdü ve gelecek yıl pille çalışan bir elektrikli versiyon sunmayı planlıyor.

GM, daha katı standartları karşılamak için farklı bir yol izliyor. Elektrikli otomobillere geçmek isteyen otomobil üreticileri, 2019’un başlarında Chevrolet Cıvata üretimini durdurduklarında hibrit araçlara da son verdi. 2025 yılına kadar en az 30 elektrikli araca ve iki akü tesisine 35 milyar dolar yatırım yaptık.

Yeniden hibrit bir güç aktarma organı sunarsa, Chevrolet Corvette’te olabilir. Corvette E-Ray’in söylentileri coşkulu dergiler tarafından bildirildi.

Stellantis, Ram pikaplar ve Jeep Wrangler gibi araçlara hibrit bir güç aktarma organı ekleyerek elektrikli bir Ram başlatmayı planlıyor.

SAE’den Brooke şunları söyledi:

“Yeni bir motor fabrikasına 1 milyar dolar yatırım yapmadık, ancak yakıt enjeksiyon basıncında ve yanma odası tasarımında ve valf kontrolünde kademeli bir artış ve %1-2’lik bir iyileşme bekliyoruz. Bazı durumlarda yeterli olabilir. Mayıs. Yeni düzenlemelere uygun filo karışımı. “

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.