Red Bull MotoGP Rookies Cup: 2. Yarış Avusturya-Roadracing World Magazine’den Sonuçlar

0

Ayrıca Red Bull tarafından yayınlanan bir basın açıklamasından:

Alonso, Avusturya Çaylaklar Kupası’nı üçe katladı

David Alonso arka arkaya üç ünlü yarış kazanırken, 15 yaşındaki Kolombiyalı 2021 Red Bull MotoGP Rookies Cup’ta ısrar etti. Spielberg’in bitiş çizgisinin arkasında, 17 yaşındaki İspanyol Ivan Ortolá liderliğindeki 20 yaşındaki Taylandlı Tatchakorn Buasri vardı.

Çoğu yarışta 13KTM liderliğinde harika bir mücadele oldu ve Alonso, Cumartesi günü Avusturya Grand Prix 1. Yarışında olduğu gibi kaçamadı. Büyük rakibi David Munoz dayanmaya karar verdi, ancak sonrasında neredeyse düştü ve büyük kurtarışı Alonso ve Buasli’ye nefes almaları için yer verdi.

15 yaşındaki İspanyol David Munoz, iki yarışta 38 puan farkla ve Motorland Aragon’da 50 puanla nihayet çizgiyi 6. sırada geçti.

David Alonso zirvede

“Serbest antrenmandan bu yana harika bir hafta sonu oldu. Dün güzel bir yarıştı. Sanırım bugün zor olacak ama ilk turdan itibaren gruba katılmaya ve zorlamaya çalıştım ama bu mümkün olmadı.”

“Hızımdan memnundum, ancak diğer sürücüler bu yarışta rekabetçiydi ve grupta daha fazla tur attılar. Bazı sürücüler sınırlarına ulaştı ve biraz agresifti, iyi gitti.”

“Sonra başka bir fırsatım oldu ve daha çok zorladım. Sonunda yapabildim ve arkamda sadece Tatchakorn Buasri vardı.”

“Mükemmeldi çünkü burada dört yarışta üç yarış kazandım. Kendime güveniyorum ve şampiyonluk için harikayım. En önemlisi, bu bisiklete her bindiğimde çok eğleniyorum. İyi hissettiriyor ve Aragon hazır. “

Kuyrukta Tachacorn Buasuri

“Red Bull Ring benim ikinci evim. Bugünkü yarıştan çok memnunum. Biraz zor oldu çünkü yarışın başında ilk virajda hata yaptım ve 9. sıraya döndüm. Sonra itin, itin, geçin, Geçti ve sonra bitti. Alonso’yu takip edin. “

“Son turda geçmek istedim ama çok hızlı. Yine de bugün çok mutluyum. Kazanacağım, odaklanacağım, daha fazla antrenman yapacağım ve denemeye devam edeceğim.”

Ivan Ortra podyumda

“Bu hafta sonu harikaydı. İlk yarışta grupta çok acı çektim. Çok zorladım.”

“Dün gece yarışı izledim ve neler yapabileceğimi ve neleri geliştirebileceğimi gördüm.”

“Benim için bu podyum dünkü yarış sayesinde bir galibiyet gibi geliyor. Bana destek olan herkese teşekkür ederim.”

David Munoz sınırda

“Bugünkü yarış çok hızlıydı. Bisikletle benim için zor bir yarıştı. Sona yakın büyük bir anda, neredeyse bir felaketti ve sınırlarına ulaştı.”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.