Süper araba yarışçısı Perkins bir şok vuruşu ifşa ediyor

0

2016’da yaşananlarda çarpıcı bir değişiklik, hastaneye kaldırıldıktan sonra felç teşhisi konan Perkins’in elindeki his kaybıydı.

Önümüzdeki beş yıl boyunca tıbbi olayı neredeyse gizli tutan ikinci nesil yıldız, şimdi Stroke Foundation ile hayırsever çalışmalara açık.

Bu, 2006 yılında tip 1 diyabet teşhisi konan 34 yaşındaki bir kişinin karşılaştığı sağlıkla ilgili ikinci önemli zorluktur.

Perkins, otomobil sporlarına “Uyandığımda ellerimde mide bulantısı hissettim” dedi.

“O gün hastanede felç geçirdiğimizi öğrendik. O yaşta anlamanız gereken çok şey vardı, yirmili yaşlarınızda aşina olduğunuz şey değil.

“Kafam kafamdayken uyuduğumda uyuşmuş hissettim. Normale dönmek genellikle uzun sürmez, ancak bu durumda, birkaç saat sonra daha fazla ağrım oldu. Parmaklarımdan dirseklerime kadar.

“İşe gittim ama daha iyi olmadı, bu yüzden endişelenmeye başladım. Ne olduğunu biraz anlamak için kendimi hastaneye götürdüm.

“Bir sürü test yaptıktan sonra bir nörologla tanıştım. Tecrübelerine dayanarak şüpheli olduğunu doğrulamak için birkaç test daha yaptılar. Hedefteydi. “

O sırada Perkins, hem Avustralya spor sedan serisinde hem de süper otomobillerde Walkinshaw Yarış Takımı için enduro sürücüsü olarak düzenli olarak yarışıyordu.

Bununla birlikte, inmenin ırkı üzerinde çok az doğrudan etkisi oldu ve felçten sonraki birkaç gün içinde hislerinin çoğu ellerine geri döndü ve yaklaşık bir aylık rehabilitasyon çalışması sırasında dinlendi.

Ama felçten öncekiyle tamamen aynı olmadığını kabul ediyor.

“O gün neredeyse normale döndüğümü hissediyorum” dedi. “Ama ellerim ve kollarım biraz rehabilitasyona ihtiyaç duyuyordu.

Jack Perkins, Walkinshaw Andretti Birleşik Holden

Fotoğraf: Dirk Klynsmith / Motor sporları resmi

“Hastanedeyken, %90 veya %95’i geri geldi, ancak zamanla son birkaç yüzde düzeldi.

“Yüzde 99,99’um [recovered] Şimdi, bazen bunun felçten öncekiyle aynı olmadığını bildiğim hissine kapılıyorum. Ama işlevsellikten yoksun değilim. Bu harika. “

Perkins, vuruşları gizli tutmakla ilgili olarak şunları ekledi: Benim sağlık ekibimden ve bu da bundan farklı değildi.

“Bana göre, belirli bir sağlık sorunu hakkında konuşurken, aşırı tepki unsuru var. Neredeyse 10 yıl önce diyabet sorunları yaşadım, bu yüzden olanlara aşırı tepki vermeme gerek yoktu. Ne oldu? Ne olduğunu ve nasıl düzelteceğinizi analiz etmeniz gerekiyor.

“Etrafımdaki sağlık ekibim, daha fazla yan etkiye neden olma riskinin çok düşük olduğuna ve iyileşmemin harika olduğuna ikna oldu, bu yüzden bu konuda konuşmamaya karar verdim.

“Ama her zaman hayatıma müdahale eden felçli insanların hikayelerini okudum ve yaklaşık 15 yıllık diyabet yardım faaliyetinden sonra pozisyonumun başkalarına yardım edebileceğini hissettim. ..

“Amacım bu. Bu, hayırseverliği ve amacı teşvik etmekle ilgili, reklamla değil.”

Ayrıca motor sporlarının son 15 yılda iki ciddi sağlık sorununun üstesinden nasıl geldiği konusunda önemli olduğunu belirtiyor.

“Bazı insanlar benden daha kötü. Yaşadıklarımı yönetebildiğim için şanslıyım,” dedi Perkins.

“Motor yarışları benim için büyük bir motivasyon çünkü vazgeçebiliyorum. En zor şey, nöroloğun bana hayat sigortası için ödeme yapabileceğimi söylemesiydi.

“Ama motor yarışları benim için paradan daha değerli, bu yüzden muazzam bir motivasyon.”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.